בניית אתרים


בניית אתרים היא תחום רחב למדי, הכולל בתוכו פרויקטים מסוגים שונים ובסדרי גודל שונים. בניית אתר אינטרנט אסתטי ומוצלח מבחינה שיווקית אינה דבר מובן מאליו. במידה וגוף מקצועי מבצע עבורנו את העבודה, גדלים הסיכויים שתיעשה חשיבה שיווקית מעמיקה.


נהוג לשאול כמה שאלות בסיסיות לפני תחילתו של פרויקט בניית אתרים:

 • מהו שוק המטרה שלנו? מי הלקוחות?

 • מהם הצרכים של הלקוחות שלנו?

 • האם המוצרים שלנו עונים על צרכי הלקוחות?

 • אילו מוצרים שלנו הכי רווחיים?

 • איך אנחנו מתכוונים להגיע אל הלקוחות?

 • איך נעצב את האתר בצורה נכונה? מה נשדר?

 • מה נבקש מהלקוחות לבצע ברחבי האתר?


גם אם אתם מרגישים שיש לכם את כל התשובות לשאלות הללו, רצוי להתייעץ עם איש בעל ניסיון שיווקי. זה יכול להיות בעל עסק וזה יכול להיות רואה החשבון שלנו, התייעצות כמעט תמיד תקדם אותנו. מעבר לכך, מומלץ מאד להתייעץ על הלקוחות שלנו, לא צריך להתבייש! כדאי לשאול את הלקוחות שלנו מה הם חושבים על השירות שלנו, האם הם היו ממליצים עליו לאדם אחר, מה היו משפרים, מה האתר הישן שלנו משדר עבורם... ועוד ועוד. בסופו של דבר הם אלו שצריכים לחזור לקנות אצלנו.

חייבים לעשות כל מאמץ כדי ללמוד ולהבין את הצרכים האמיתיים של הלקוחות שלנו. המידה שבה נשקיע מחשבה לפני תהליך בניית אתרים היא שתקבע את הסיכוי שלנו להצליח. שכן יש להתאים את העיצוב ואת היקף הפרויקט שלנו לצרכים שלנו ושל הלקוחות.

בשנים האחרונות קידום אתרים הופך גם הוא לחלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה השיווקית של אתר אינטרנט. מצד אחד, בתור בעלי עסקים אנו מחפשים אחר לקוחות. מן הצד השני, לקוחות מחפשים אותנו כל הזמן במנועי החיפוש. בניית אתרים נכונה תבטיח לכם נקודת זינוק טובה בכל מה שקשור לקידום אתרים בגוגל.

קידום אתרים מקצועי יכול להביא אותנו אל התוצאות הראשונות במנועי חיפוש כמו גוגל וכך ליצור מפגש בינינו לבין הלקוחות. מדובר בד"כ בתהליך שאורך כמה חודשים והתוצאות לא מאחרות לבוא. מי שמתחרה בזירה תחרותית, מוטב שיעזר בשירותיה של חברת קידום אתרים, בד"כ זה משתלם בגדול.


יש כיום ברשת כמה פורמטים נפוצים לאתרי אינטרנט חדשים:

 • אתרי תדמית – כרטיס ביקור עבור העסק.
   
 • פורטל – אתר שמרכז אינפורמציה רבה בתחום ספציפי.
   
 • חנות וירטואלית – אתר שמאפשר לנו למכור מוצרים בצורה מקוונת.
   
 • אתרים חכמים – אתרים ייחודיים ומורכבים הדורשים תכנון ברמה גבוהה.


החשיבות של עיצוב בתוך התהליך הכולל של בניית אתרים היא גדולה מאין כמותה. העיצוב יוצר את הרושם הראשוני ולכן זה המקום להשקיע. הגולשים כיום רגישים מאד מבחינה ויזואלית. במידה והם ייכנסו לאתר וירגישו שלא השקיעו בעיצוב שלו, הם יתפסו אותו כאתר נחות, אתר לא איכותי.


בניית אתרים
אתר שנבנה ועוצב ע"י צוות DiditalST.


לכן גודל הפרויקט בכלל לא רלוונטי, אם מקימים אתר חדש – יש לדאוג שהוא ייראה כמו שצריך ויעזור לנו לתת לגולשים חווית גלישה ייחודית!

צוות DesignTips עובד מול מספר מעצבי אתרים. במידה ואתם מחשפים מעצב אתרים מוכשר ויצירתי, נשמח להפנות אתכם למעצבים אמינים איתם אנו עובדים לאורך שנים.


 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010