פנג שואי למשרדפנג שואי היא תורה סינית עתיקה, שנועדה לעזור לנו לבנות סביבת חיים תומכת. ניתן ליישם את עקרונות הפנג שואי הן למטרות אישיות והן למטרות עסקיות. בבואנו לעצב את מקום העבודה, ניתן להיעזר בכמה טיפים מתחום הפנג שואי. המלצות אלו אינן תחליף לייעוץ פנג שואי מקצועי, אך יכולות לתת לנו כמה רעיונות מעניינים!

פנג שואי – לתכנן את המשרד תוך התחשבות בכוונים השונים

דרום

ריהוט משרדי איכותי מוסיף למשרד. בנוסף אליו רצוי שיהיו סמלים המשויכים לחברה או למהות העסק. בצד דרום רצוי לתלות תעודות (עורך דין, רופא, קורסים, זכייה בתחרות, גביעים וכן הלאה). יועצים אוהבים לעבוד עם מוצרי פנג שואי - אך זה נתון לשיקול דעתו של המנהל.

יש להשתמש בצבע האדום, לא באופן מוגזם: רקע לתמונה, מסגרת, כערה, פסל וכו'. הדרום הוא כיוון השמש בצהרי יום ומתייחס בין השאר לפרסום ולפתיחות.

פנג שואי למשרד

דרום מזרח

בדרום מזרח אפשר לתלות תמונות של שפע: אם זה ציור של פרדס עמוס תפוזים, כערה מלאה פרי או כלי עם מטבעות. העובד או העובדים חייבים להתאים חפצים באופן שיהיה בעל משמעות עבורם. הדבר דורש הרבה מאמץ!

לפעמים אפשר להציב חפץ כלשהו, לפי ההנחיות של פנג שואי, ולאחר זמן – קורה משהו בתודעתו של העובד – והוא יודע לדייק יותר את הדבר שאמור להיות שם. הוא יכול להחליף ולתלות תמונה שמתקשרת אצלו יותר לשפע. זהו תהליך תודעתי חשוב ביותר ובסופו של דבר עובד על המוטיבציה של האדם. שפע מסומל בד"כ ע"י שלל צבעים ביחד בדגש על ירוקים.

צפון

בכיוון צפון כדאי להציב ריהוט משרדי וסמלי פנג שואי המדברים על זרימה: ממזרקה, מפל מים, או אקווריום, ועד ציורי נחלים, צילומי מפרשיות, גלישה בסקי, מוביילים או קריסטלים שקופים שישמשו להעברת אנרגיות צ'י ועוד. כדאי להדגיש בכוון זה צבעי כחול כהה. הזרימה תמיד תשפיע על המרץ ומכאן על היצירתיות. כמו כן היא תאפשר יכולה הכלה של תקשורת המחוייבת בעולם העסקים או העבודה.

צפון מערב

ריהוט משרדי כמו שהוא עשוי להיות מעט משעמם. לכן גם תמונות של בני משפחה הן אלמנט חשוב. התמונות מספקות תמיכה חשובה כמו גם מראות את הסטטוס שלנו – דבר חשוב בעולם העסקי. המיקום של תמונות משפחה יכול להיות עוצמתי בכיוון צפון מערב, אפשר למקמן בכיוון זה גם על גבי כל שולחן כשהכיוון נלקח ממרכזו.

מזרח

הכיוונים השונים הם בעלי אנרגיות שונות ומתאימים לתחומים שונים: במזרח תמיד יש אנרגיה של התחדשות וצמיחה. זהו מקום המחזק אנרגיה של תחרות, של התפתחות מתוך תחרות.

סיכום

במהלך ייעוץ פנג שואי אנו נחשפים לסמליות קבועה של הכוונים השונים. יחד עם זאת רצוי להתאים את הייעוץ לאופי הספציפי של העסק ולמפת הלידה של בעל העסק והעובדים. לכן מומלץ לבצע ייעוץ עם יועץ מיומן שיוכל להביא בחשבון ולשלב את הגורמים השונים לכדי המלצות מועילות לעסק.


 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010