סגנונות עיצוב מטבחים


סגנונות עיצוב מטבחים ופינות אירוח

האזורים הפעילים ביותר בבית הם מטבחים ופינות אירוח, בעת עיצוב פינות אילו חשוב להתחשב בצרכי המתגוררים בכדי שנוחות העבודה והאירוח יהיו ברמה הגבוהה ביותר. קבלו מספר סגנונות עיצוב מטבחים ופינות אירוח שישלימו את קווי עיצוב הבית, ויתאימו לצרכים שלכם:

סגנונות לעיצוב מטבחים

כשאנו מדברים על מטבחים אנו בעצם מדברים על חדר עבודה, לכן הפרקטיקה תופסת חשיבות עליונה. בהתאם לזאת, מלבד העיצוב הכרחי להתחשב גם ב- ''משולש העבודה'' הכולל את המרחקים ומרחב העבודה שבין הכיור המקרר והכיריים. קבלו מספר רעיונות וסגנונות עיצוב מטבחים שחשוב להכיר:

עיצוב מטבחים מודרני – מטבח מודרני מאופיין בסגנונות עיצוב חדים, ולרוב משלב שני גוונים כאשר האחד דומיננטי כלפי השני. במטבח מודרני נעשה שימוש בקלאפות, ארונות מטבח הנפתחים בזווית מותאמת (180 מעלות או כל זווית ייחודית המתאימה למבנה המטבח ולמיקום הארון במטבח), פרזול מתקדם הכולל כפתורי לחיצה קלים הפותחים דלתות אחסון, אי בעל כסאות בר מוגבהים, וכדומה.

מבחינת התאורה - נעשה שימוש בתאורה 'קרה' הכוללת תאורה פלורוסנטית, לדים, T5 וכו'....

עיצוב מטבחים כפרי – עיצוב מטבחים כפרי מתאפיין בגווני עץ למינם, ומשלב לרוב גוון או שניים דומיננטיים נוספים. הרעיון המרכזי הוא לשדר 'חום' וביתיות במסגרת העיצוב. כך למשל, התאורה תהיה 'חמה' (נורות ליבון, שנדליר וכו'...), ארונות המטבח יהיו בפתיחה סטנדרטית ויעוצבו בסגנונות וגווני עץ, האי יבוא במבנה מרובע, ונוכל להתאים חיפוי אבן טבעית או פסיפס יצירתי למטבח שלנו.


רעיונות לעיצוב פינות אירוח

פינות אירוח הן מרכז הבית הישראלי, הן קובעות את סגנון העיצוב של שאר חללי הבית, ובהתאם אליהם נתאים את עיצוב שאר הבית (מטבח, מרפסת, ואף חדרי שינה). טיפ בסיסי חשוב הוא בחירת סגנון העיצוב (מודרני, קלאסי או כפרי) מראש, ורק לאחר מכן יש לגשת אל העיצוב, הרהיטים, והפריטים עצמם. כך למשל, לא נשלב אגרטל בסגנון עץ עתיק יחד עם פריט מודרני בגוון בורדו מבריק.


רעיונות מרכזיים בעיצוב פינות אירוח

רהיטים – מבחינת ריהוט לפינות אירוח כפריות נוכל להשתמש ברהיטי עץ בעלי גוון חום, כיסאות 'רשת' למינם, ושולחנות אבן. את הלוק המודרני לפינות אירוח נוכל לתת באמצעות שולחנות זכוכית ושולחן אוכל עגול נפתח ואיכותי בגוונים חדים ובוהקים (שחור-לבן, בורדו וכדומה), ספות עור לבנותשחורות, שולחנות קפה העשויים מזכוכית בנגיעות אלומיניום ועוד...

וילונות – וילונות מאפשרים לנו לתת טאץ' ייחודי לעיצוב, להסתיר, להעניק הצללה, או האפלה של חדר האירוח. מלבד הגוונים, וילונות אינם מתחלקים לסגנונות עיצוב כלשהם, ונוכל לשלב את כולם בפינת האירוח. הנה מספר סגנונות נפוצים של וילונות שיקנו ייחודיות בעיצוב: וילונות קפלים, וילון רומאי, וילונות מיקאדו, וילונות פאנלים, רינגים, חוטים ועוד...

תאורה – התאורה כמובן היא חלק מרכזי בעיצוב פינות אירוח, כפי שציינו קודם, תאורה חמה תעניק מבט כפרי על הבית, ותאורת פלורוסנטים, לדים, או כל מאור שאיננו 'צהוב' יעניק מבט מודרני על הבית.

תמונות – תמונות לפינות אירוח מודרניות יעוצבו ללא מסגרת, ולרוב ייוצרו בצורה מלבנית, שלא כמו תמונות לפינות אירוח כפריות שיכילו בדרך כלל צבעים טבעיים וללא ציורים כלשהם, אלה יבואו בצורה מלבנית ולרוב עם מסגרת חוםזהב כלשהי.


גאג'טים נוספים לפינות אירוח

חלון מרפסת – במידה והתקציב מאפשר זאת, תוכלו לשלב חלון הנפתח למרפסת במרכז פינת האירוח, וכחלק ייחודי שישבור את העיצוב:

 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010