כסא מחשבכיום יותר ויותר אנשים משמשים במחשבים כבדרך קבע. מחשב הפך לכלי שרת יעיל והכרחי ביותר בעולם בו אנו חיים. לא די בכך שמחשבים מקלים על אופן ארגון הניהול והבירוקרטיה, אלא גם מספקים מידע רחב דרך האינטרנט. הנוחות באפסון ושימוש במידע כמו גם המהירות והקלות שבהשגת מידע דרך האינטרנט הפכה את המחשב לכלי יום יומי המשרת את רוב האנשים בעולם.

משום כך טווח הגילאים של האנשים המשתמשים במחשבים בדרך קבע הנו רחב ביותר. השימוש במחשב הינו אופן העברת המידע היחיד בו משתמשים ילדים ומבוגרים כאחד. משום שהמחשב מאפשר מגוון אפשרויות שימוש שונות הוא פונה לכלל האנשים בכל הגילאים השונים.

מכיוון שהשימוש במחשב כה נפוץ בימנו ופונה למשתמשים רבים בטווח גילאים רחב החלו ליצר ריהוט במיוחד עבורו. השימוש האינטנסיבי במחשב הפך את כסא המחשב וגם שולחן מחשב לרהיטים השימושיים והנפוצים ביותר.

ישנם כסאות מחשבים שונים המיועדים לצורכי שימוש שונים ועל כן מעוצבים בדרכים שונות. לדוגמא יש ישנו כסא מחשב מיוחד לילדים, המותאם לגודלם ולצורכי השימוש שנלווים לילדים בגילאי שש ומעלה המשתמשים במחשב. כמו כן ישנו כסא מחשב שנועד לשימוש משרדי, לימודי, ביתי וכן הלאה. מכיוון שבחמישים השנים האחרונות הפך כסא המחשב לרהיט כה נחוץ מעצבים שונים החליטו לקחת את תחום עיצוב כסאות המחשב שלב אחד הלאה.

מעצבים שוקדים על עיצובו של כסא המחשב על מנת שיהיה יפה, מודרני ובד בבד נוח ויעיל לשימוש. אותם מעצבים נעזרים במכשירי מדידה שונים על מנת לייצר כסא מחשב בעל זוויות שונות המאפשרות נוחות ברמה הגבוה ביותר.

ישנם מספר מותגים של חנויות עיצוב כסאות מחשבים הנחשבים לאיכותיים במיוחד. אותם מותגים מייצרים כסאות מחשב ייחודים שמיועדים לתערוכות עיצוב ולרכישה על ידי אנשים בעלי אמצעים. יחד עם זאת משום שהשימוש במחשב הנו כה נפוץ ופונה לאנשים בגילאים שונים המגיעים מרקע כלכלי שונה ישנם חנויות נוספות המיועדות לקהל צרכנים גדול יותר. ישנם חנויות כולבו גדולות המוכרות בגדים, נעלים ורהיטים מכל הסוגים במחירים נוחים. בחנויות מסוג זה ניתן למצוא כסא מחשב במחיר סביר. השימוש במחשבים לא הקפיץ רק את מכירות כסאות המחשב, אלא גם את מכירות שאר הרהיטים הנלווים למחשב. רהיטים כמו שולחן מחשב או אביזרי מחשב כגון עכבר.

למעשה קיימת תעשיית ייצור שלמה המתבססת על השימוש היומיומי של רוב האוכלוסייה במחשבים. היא מורכבת ממומחים שונים החל ממהנדסים ומעצבים וכלה באנשי שיווק. כל אלה אמונים על יצור, שיווק ומכירה של הרהיטים והאביזרים החדישים ביותר לשימוש במחשב, כולל למשל שולחן מחשב מותאם למידות המשתמש.

השימוש במחשבים כחלק בלתי נפרד מהרוטינה היומיומית של אנשי המערב מעלה אצל אנשים רבים חששות שונות. השימוש האינטנסיבי ייצר אצל חברות שונות תלות מוחלטת בקיומו של המחשב. רוב רובו של המידע הקיים בעולם מאוכסן במחשב. אם זה מידע עבור ממשלות, בנקים, חברות, אנשי עסקים או אנשים פרטיים.

העולם המערבי כולו תלוי באופן מוחלט בשימוש במחשב. מכאן נובעת שאלה מעניינת, מה יקרה ביום בו המחשבים לא יעבדו יותר וכל המידע הזה יעלם? מה יקרה ביום בו כמויות של מידע ימחקו וכל רישום בנוגע לכסף, זכויות, מספרי טלפונים ועוד לא יישאר? אלה הן שאלות מעניינות וחשובות שעלינו לשאול את עצמנו לנוכח השימוש האינטנסיבי במחשבים.
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010