שולחן מחשבשולחן מחשב - מדובר בעניין של סדרי עדיפויות

כיום חייהם של אנשים רבים סובבים סביב המחשב. לא מדובר בהנחה או בהשערה אלא בעובדה מוגמרת. אם אהיה כנה עם עצמי, אני לא יושב פחות מ10 שעות ביום מול המחשב. בעבודה, אני עובד מול המחשב כל הזמן. אז נכון שיש הפסקות אוכל ויש פגישות עם לקוחות, אבל מרבית העבודה היא פשוט על המחשב ועל תוכנות לניהול אינפורמציה. אין צורך להזכיר את נושא המיילים. לעיתים אני יושב 3 שעות ברצף מול רשימת מיילים שפשוט לא נגמרת. המינימום שעובד יכול לבקש בעבודה הוא שולחן מחשב נורמלי, שולחן נוח.

אבל לא מדובר בבעיה שמצטצמת למקום העבודה הרי. שכן בכל פעם שאני חוזר הבייתה מהעבודה אני מתיישב על המחשב ומתעדכן בחדשות. התייאשתי כבר מקמות הפרסומות בטלוויזיה כך שמבחינתי מדובר בפיתרון יחסית טוב. אני אוהב חדשות וחשוב לי להתעדכן, כמו כל ישראלי טוב בעצם. אם תוסיפו לכך את הסרטים שאני ואשתי רואים דרך האינטרנט, תגיעו בבטחה אל 10 שעות צפייה ביום במחשב.

המספר ההזוי הזה רק ממחיש כמה יש להשתדל להקל על השהייה הממושכת מול המחשב. שולחן מחשב טוב הוא הצעד הראשון. לא עוד שולחנות מחשב קטנים וחורקים אלא שולחן מחומרים טובים במידות הנכונות. יש כיום מספר תובנות חשובות לגבי שולחן מחשב יעיל. לא גדול מדי ולא קטן מדי. מצד אחד צריך מספיק מרחב ומקום למסמכים, מצד שני המרחק שלנו ממסך המחשב לא צריך להיות רחוק מדי. גובה השולחן צריך להיות מותאם למידות הגוף שלנו. חשוב שנניח את הידיים על המקלדת בצורה נכונה, אחרת יכאבו לנו פרקי הידיים. כמו כן חשוב שיהיה מספיק מקום לרגליים כיום כבר פחות נהוג לשים את המחשב עצמו מתחת לרגליים.

בסופו של דבר, מדובר בסדרי עדיפויות בחיים, סדרי עדיפויות נכונים. כל אחד מחליט על מה להוציא יותר כסף. על המכונית, על בגדים, על יציאות או על שולחן מחשב וריהוט בבית. הנקודה היא שהמספרים מדברים בעד עצמם. אם אנו יושבים כ10 שעות מול המחשב ביום, אנו חייבים לתת לכך מענה הולם. לא חייבים לחפש שולחן יקר מדי ולא לקחת הלוואה. בסך הכל כדאי להגיע פיסית אל החנות, לשבת ליד השולחן, לשמוע מה דעתו של המוכר ולקבל החלטה מושכלת.

כיום שולחן מחשב איכותי הוא לא רק פריט מעוצב, אלא פריט שנבנה עם יועץ אורטופדי. מה שלא נוח לנו כעת, מייצר עבורנו בעיות בריאותיות בטווח הארוך. כמו שאנו משקיעים במשקפיים טובים לראייה כך ראוי שנשקיע בשולחן מחשב במידות הנכונות ובכסא נוח ואיכותי.
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010