קרמיקהקרמיקה – תשובות לשאלות נפוצות


כאשר אנחנו משפצים מתחם מסוים או רוכשים דירה חדשה, אין כל ספק כי בשלב מסוים תצטרכו לרכוש את המוצרים אשר ישמשו לחיפוי אזורים ומשטחים מסוימים בבית. אחת מן האופציות האיכותיות ביותר שיש היא קרמיקה. קרמיקה היא חומר ריצוף וחיפוי קירות מלאכותי המיוצר בתנאי חום גבוה במפעלים ייעודיים. לקרמיקה יתרונות רבים כשהבולט בהם הוא הגיוון העיצובי (מכיוון שאינם טבעיים ניתן לייצר אותם בצבעים ודוגמאות מגוונים מאוד) ומחירם הנוח. אם אתם מתכננים לרכוש קרמיקה לביתכם ודאי שאלתם את עצמכם שאלות כגון מה ההבדל בין קרמיקה לריצוף ולחיפוי? מה ההבדל בין קרמיקה אירופאית לאסיאתית ולמה בעצם חייבים להשאיר מרווח בין כל אריח בהתקנה?


מה ההבדל בין קרמיקה אירופאית לאסיאתית?

נהוג לחשוב כי קרמיקה המיוצרת במזרח נופלת באיכותה מקרמיקה אירופאית. בעוד בעבר הדבר אולי היה נכון, היום חשוב לבדוק מי בדיוק היצרן. אם מדובר ביצרן מקומי לא מוכר או חדש, אכן מומלץ להיזהר ולא למהר לרכוש את הקרמיקה. אם מדובר במפעל אסיאתי תחת חסות של יצרן אירופאי למשל הרי שאין חשש לרכוש את המוצר. אם אתם רוצים להיות בטוחים במאת האחוזים שאתם רוכשים קרמיקה איכותית, אכן הקרמיקה האירופאית עדיפה.


מדוע משאירים מרווח בין אריחי קרמיקה בריצוף?

קרמיקה כמו חומרים רבים אחרים אינה עמידה במאת האחוזים מפני שבירה. תחת תנאים מסוימים האריח עשוי להתנפץ למשל בעקבות רעידת אדמה או בתנאי קור קיצוני של מתחת ל-10 מעלות. לכן, על פי תקנות הבנייה בישראל חל איסור לרצף קרמיקה ללא מרווחים בין האריחים. המרווחים בין אריח לאריח מאפשרים לקרמיקה 'לזוז' במידת הצורך מבלי להישבר.


האם כל אריח קרמיקה מתאים לכל שימוש?

באופן עקרוני אריחי קרמיקה מתחלקים לשני סוגים – אריחים לחיפוי ואריחים לריצוף. אריחים לריצוף עמידים יותר מאריחי החיפוי ולחלק מהדגמים לחיפוי יש מרקם חלק מאוד שמסוכן להתקנה כריצוף. לכן, אריחי קרמיקה לריצוף ניתן להתקין כחיפוי קירות ואילו אריחים המיועדים לחיפוי לא רצוי להתקין כריצוף הן מפני סכנת החלקה אפשרית והן מפני שעמידותם כריצוף מוטלת בספק.
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010