קורס צילום איכותי


הדגשים למציאת קורס צילום איכותי | מאת: קרן משיח

במה נבדל קורס צילום איכותי מקורס צילום סטנדרטי? מהם התנאים שהופכים קורס צילום לחוויה עשירה ומרגשת, כזו שתלווה אתכם עוד שנים ארוכות. יש להבין כי לימודי צילום משלבים תכנים טכניים "יבשים" עם אומנות של ממש. ניסינו לרכז עבורכם את המרכיבים שעוזרים לבנות קורס צילום איכותי:

מנחה הקורס – צלם מקצועי

"אין חכם כבעל הניסיון" - כדי ללמוד צילום ברמה הכי גבוהה, מומלץ ללמוד צילום אצל צלם מקצועי, שעבד במשך שנים ארוכות בתחום וצבר ניסיון מקצועי של ממש. אי אפשר ללמוד צילום רק מהתיאוריה, ואין תחליף לליווי צמוד. גם אם תלמדו בקבוצה שלך 15 תלמידים, במהלך קורס צילום איכותי תקבלו טיפים ששווים זהב.

מורה עם ניסיון בהוראה

זוהי עוד נקודה חשובה. קורס צילום איכותי נמדד ביכולות ההוראה של המנחה, ביכולת שלו לשלוט בקבוצה ולהעביר את החומר בצורה מובנית ומסודרת. לא שווה ללמוד אצל צלם מדהים שלא יודע להסביר! ברגע שמסבירים לכם את החומר בצורה ברורה ומסודרת, תהליך הלימוד הופך לקולח ומהנה.


קורס צילום לדוגמא
מתוך קורס צילום בהדרכת טל ישראל - צלם ותיק ומנחה סדנאות צילום.


קבוצת צילום קטנה יחסית


ניתן למצוא קורסי צילום בכל הגדלים. יש קבוצות של 20 תלמידים ויש קבוצות של 5 תלמידים. אנחנו ממליצים לכם על הטווח הבינוני, כלומר 10-15 משתתפים. קודם הרבה יותר כיף לצאת לצלם בקבוצה, דבר שני אתם תראו שתלמדו לא מעט מהקולגות שלכם בקורס. כאמור, קורס צילום איכותי לא יעלה על 15 משתתפים.

ימי צילום מושקעים

אחרי שלמדנו את חומר טכני ודגשים לצילום, מגיע השלב של צילום בשטח! יש צלמים מתחילים שנמשכים יותר אל הנוף האורבני, ולעומתם כאלו שנמשכים יותר לצילומי טבע. אין יותר טוב או יותר יפה, הכל לגיטימי. קורס צילום איכותי, יכלול ימי צילום ארוכים ומושקעים, שיפגישו אתכם עם סביבה עשירה ומעניינת לצילום. לכל סוג צילום יש את הדגשים שלו, וימי צילום ארוכים יפתחו בפניכם הרבה טכניקות חדשות לצילום.

המלצות

כמו שחשוב למצוא מורה טוב, חשוב לשמוע המלצות של תלמידים. כמו בכל תחום, חשוב להשוות את גודל הקבוצות, את רמת השירותיות של מורה הקורס, את העבודות של קורסים קודמים, את סילבוס הקורס, את משך הקורס ואת סגנון הקורס. כל מורה טוב, ישמח להפנות אתכם אל תלמידים מרוצים שהפכו לצלמים.

 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010