פרגולותמעוניינים להתקין פרגולות בבית?


במדינה כה חמה ברוב ימות השנה אין ספק כי צריך למצוא פתרונות שונים ומגוונים על מנת להקל את השהייה במרחבים חשופים לקרני השמש היוקדות. זו הסיבה כי ישראלים רבים מגלים כיום את הקסם של הפרגולות אשר מותקנות בבתים ובחצרות. אבל בואו ונבדוק למה בעצם משמשות אותנו פרגולות? בראש ובראשונה מדובר על פתרון מצוין של הצללה. פרגולות מאפשרות לנו לקבל הגנה בעיקר מפני השמש הקופחת בקיץ. יש היום גם אפשרות להתקין פרגולות אשר יגנו עלינו גם מפני הגשם והרוח, אף כי מדובר על מזג אוויר פחות נפוץ בחלק מהאזורים במדינת ישראל. אבל השאלה היא למה בוחרים דווקא בפרגולה כפתרון הצללה מוצלח ביותר?


גם המראה הוא מיוחד

באופן עקרוני, חשוב לציין כי הפרגולה היא לא האמצעי היחיד אשר מאפשר היום הצללה. יש היום גם סוככים שונים שמאפשרים לקבל הגנה מפני הגשם והשמש. אז למה דווקא פרגולות ולא אמצעים כאלה ואחרים? משום שלפרגולות יש היום מראה מיוחד ומושקע מאד - בפרט כאשר מדובר על פרגולה מעץ. בכך, אתם מקבלים בעצם משהו כפול - גם פתרון של סוכך, אבל גם מראה של עיצוב מיוחד, שיכול להשתלב עם חצר משוקעת, מרפסת מטופחת, וכיוצא בזה.


איזה גודל וסוג שרוצים

חשוב להבין, שהיום כמעט כל אחד יכול למצוא פרגולות שיתאימו למתחם שלו. לא רק בעלי חצרות צריכים היום פרגולה איכותית. גם אנשים שיש להם מרפסת גדולה יחסית, ירצו לקבל פתרון הצללה שיוסיף למראה שלהם. ידוע כי במקרים כאלו, לפרגולות יש אפקט היוצר אשליה של גודל, והדבר יכול לגרום למרפסת שלכם להיראות גדולה יותר.


ומה יכול להתאים לכם?

חשוב להבין שהיום יש סוגים רבים מאד של פרגולות, ואין סוג אחד בלבד שיכול להתאים לכם. למה זה חשוב? כי כאשר אתם רוצים לבחור פרגולות כדאי להתייעץ עם איש מקצוע שיוכל לסייע לכם, בפרט או זו הפעם הראשונה שאתם עומדים לרכוש פרגולה. מומלץ לעשות סקר שוק מקיף, וגם להיעזר במומחים שיוכלו לתכנן עבורכם את הפרגולה הטובה ביותר.

 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010