דלתות פנים


בחירה נכונה של דלתות פנים

האמת היא, כי אין היום בית אשר לא כולל בתוכו דלתות פנים. הדלתות הללו משמשות כמחיצות וכמפרידות בין החדרים השונים בתוך הבית, ומאפשרות לכל אחד מבני הבית לקבל את הפרטיות הראויה. הדבר בולט מאד בכל החדרים - חדרי שינה של הילדים וההורים, וכמובן חדרי האמבטיה והשירותים. עם זאת, חשוב להבין כי יש עוד משהו אשר חשוב לקחת בחשבון בבחירה של דלתות פנים - המראה והעיצוב שלהן.

 

האם לשמור על אחידות בעיצוב?

מצד אחד, יש חשיבות גבוהה מאד בכך שאתם תבחרו דלתות פנים אשר הקונספט העיצובי שלהם יהיה זהה לקונספט של שאר הבית. בסופו של דבר, הדלתות הן בולטות מאד, וחשוב שהן ישתלבו ביחד עם אלמנטים שונים אשר יש בתוך הדירה כמו הקירות, הרצפה, התקרה, וכיוצא בזה. כמו כן, הדלתות צריכות להיות דומות אחת לשניה, שכן הדבר יוצר רצף של המשכיות חשובה ביותר, ומדובר על דבר אשר נראה יפה מאד לעין.

 

או אולי לבחור בעיצוב מקורי ומיוחד?

מצד שני, כאשר אתם בוחרים היום דלתות פנים אפשר שתרצו לתת לכל דלת גם מאפיין ייחודי משלה. כך לדוגמה, עיצוב של דלת לחדר השירותים, בכל זאת צריך להיראות שונה מדלת הכניסה לחדר של הילדים שלכם. יתר מזאת, חלק מבני הבית יראו דלתות פנים כאמצעי לביטוי אישי שלהם - שהרי הדלת בסופו של דבר היא פתח לחדר הפרטי והאישי שלהם. אז איך אפשר ליישב בעצם בין התפישה של אחידות בעיצוב לבין ייחודיות ויצירתיות?

 

בסיס זהה עם מאפיינים שונים

אחד מהפתרונות הטובים ביותר היא למצוא פשוט את האיזון בין השניים. מצד אחד, תבחרו דלתות פנים אשר בבסיסן יהיו זהות יחסית אחת לשניה. עם זאת, תשאירו לעצמכם את הזכות לערוך שינויים שונים בדלתות. תוכלו לשלב מספר חומרי גלם בתוך אחת מהדלתות (כמו חלון עם זכוכית בתוך דלת עץ). תוכלו אולי להוסיף צבע מיוחד לאחת מן הדלתות, וכיוצא בזה. כך תוכלו ליצור דלתות מדהימות, יפות, אשר ישתלבו בצורה נהדרת עם כל הדירה.

 

עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010