שולחן אוכל עגול נפתח ואיכותי


שולחנות אוכל אינם רק משטחים

אמנם ניתן לומר כי תפקידו העיקרי של כל שולחן אוכל הוא פשוט להוות משטח נכון להגשת אוכל ולאכילתו, כיום בישראל אמירה זו איננה מתארת את רוב שולחנות האוכל הנמכרים בישראל. שולחן אוכל הוא לגמרי פריט ריהוט, וככזה עליו להיות לא רק שימושי אלא גם מעוצב ומתאים לעיצוב הכללי של כל הבית. בבתים מסוג מסוים ניתן לזהות שולחנות מעץ מלא המתאימים עם קירות בצבעים חמים וחדרי סלון יותר נינוחים. במקומות אחרים מקובל יותר לראות שולחנות זכוכית המשרדים מסר יותר קר ומקצועי. גם צורתו של השולחן משנה, רבים בוחרים בשולחנות מרובעים בעוד שאחרים יבחרו בשולחן אוכל עגול נפתח.

כיצד לעצב את חדר האוכל שלכם?

כמובן ששולחן האוכל איננו הפריט היחיד עליו צריך לחשוב כאשר אתם מעצבים את חדר האוכל או פינת האוכל בביתכם. יחד עם שולחן האוכל מגיעים גם כיסאות, כאשר ישנה חשיבות מרובה גם לעיצוב הקירות והתמונות בחדר האוכל ליצירת אווירה אכילה מתאימה, כפי שמתאים לכם ולבני ביתכם. יש לקחת בחשבון בעת העיצוב את גודל החלל בו אתם מתכוונים לאכול וכמות הסועדים שאוכלים בו בדרך כלל. ישראלים רבים בוחרים בהקשר זה דווקא בשולחן אוכל עגול נפתח. שולחן כזה הוא קומפקטי במיוחד ברוב ימות השנה, אם אפשרות להזיז הצידה כמה פריטים ולפתוח אותו לשולחן גדול יותר בעת הצורך, כאשר מגיעים אורחים.

שולחנות עגולים מול שולחנות מרובעים

כפי שציינו, ישנו יתרון גדול לשולחן אוכל נפתח בשל הגמישות שהוא מאפשר. שולחן אוכל מרובע נפתח הוא המקובל יותר ברוב הבתים בישראל, אולם בשנים האחרונות דווקא שולחן אוכל עגול נפתח ואיכותי צובר תאוצה במכירות, בשל עיצובו המקורי והיכולת לאפשר לכל הסועדים לשבת קרוב זה לזה.

עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010