מתנדבי שירות לאומי


שירות לאומי במסגרת משרד החוץ

אם אתם מעוניינים לבצע שירות לאומי מאחר ומסיבה כזו או אחרת לא התגייסתם לצבא, הרי שיש בפניכם מגוון גדול של אפשרויות לשירות מסוג זה. שירות לאומי אזרחי הוא פרוייקט התנדבותי המאפשר למי שנדחה משירות צבאי על ידי משרד הביטחון לשרת את המדינה והקהילה ולתרום את חלקם לחברה בצורה נפלאה ולחוש שווים בין שווים מול המשרתים בצבא. השירות הלאומי פתוח לכל מי שמעוניין בכך גם ליהודים גם לערבים, גם לנשים וגם לגברים.

השירות הלאומי מאפשר להתנדב במספר תחומים כמו החינוך, הבריאות, הרווחה וכדומה. אחד ממשרדי הממשלה הקולטים מתנדבים מן השירות הלאומי הוא משרד החוץ .
למה שירות לאומי במסגרת משרד החוץ ?

לפני כעשר שנים הוחלט לפתוח את משרד החוץ למתנדבות בשירות הלאומי. הרעיון הוא שבנות אלה יסייעו בקשר עם קהילות יהודיות בחו"ל ולכן עליהם להיות מבתים דתיים (ברובן בנות הציונות הלאומית הדתית). המסלול מיועד לבנות דתיות שקיבלו פטור משירות על רקע דתי או מצפוני. הבנות נדרשות להיות בעלות מודעות יהודית גבוהה, תודעת שירות גבוהה ויכולת אישית ומוטיבציה גדולה .

אופי השירות הלאומי במשרד החוץ
מתנדבי שירות לאומי במסגרת משרד החוץ חווים שירות מאתגר ואינטנסיבי. הבנות שנבחרו לשרת במשרד החוץ נתבעות לעבודה ממושכת במשך שנתיים. הן מקבלות ידע נרחב אודות המדינות והתרבויות השונות בהן נמצאות קהילות יהודיות ברחבי העולם והן אמורות לשמור על קשר עם קהילות אלה .

מהלך השירות הלאומי במשרד החוץ

הבנות המתקבלות לשירות לאומי במשרד החוץ מחוייבות בשירות של שנתיים. בתחילת השנה הראשונה הן מקבלות הכשרה מקצועית מטעם המשרד, דבר המאפשר להן להתמקצע בתכני המשרד ובעבודתן בו. כמו כן, נהנות הבנות מדיור והכשרות מקצועיות שונות והן זכאיות לקבל את הזכויות של כל בוגר שירות צבאי או שירות לאומי אחר. השירות הלאומי במשרד החוץ הוא מאד מאתגר ומתאים לבנות בעלות מוטיבציה גבוהה במיוחד ובעלות תודעה יהודית מפותחת ביותר. את הנסיון והידע שירכשו במסגרת השירות תוכלנה הבנות לנצל בהמשך חייהן האזרחיים, מעבר לתחושה כי כן תרמו בצורה נפלאה לחברה בישראל .
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010