מטבחיםמטבחים

כאשר אתם עומדים לקראת תכנון של מטבח חדש, צריך לזכור בראש ובראשונה את העובדה החשובה, כי מטבחים הם אולי החדרים החשובים ביותר בדירה או בבית שלנו. מטבחים הם ללא כל צל של ספק מקום מאד פרקטי מצד אחד אבל בגלל היותם כל כך פופולאריים בבית אנו רוצים לעצב אותם בצורה כזו שיהיו מיוחדים, אסתטיים וכאלה אשר משקפים את אופי המשפחה שלנו בצורה הטובה ביותר שנוכל. כיום ניתן למצוא אין ספור מטבחים בשוק וניתן לעצב את המטבח בשלל צורות וגוונים על פי הטעם שלכם. החל ממטבחים כפריים, מטבחים מודרנים ואולטרא מודרניים, מטבחים מעץ מלא, מטבחי נירוסטה ושיש וכל יתר הסגנונות והצורות.


מטבחים משקפים את אופי המשפחה

אם אחד מבני הבית אוהב לבשל מיד יהיה הדבר ניכר כשנכנסים למטבח. אם המטבח משמש רק לחימום אוכל במיקרו או בתנור הוא יראה לכם במבט ראשון מצוחצח ומסודר כמו בית מרקחת, ואם המטבח משמש את בני הבית כחדר הכינוס המשפחתי תוכלו להרגיש בזאת מיד שכן תראו במטבח כזה מכשיר טלויזיה, מדף עם ספרים, מגרות מלאות בחשבונות שונים וכדומה. כאשר אתם מעוניינים לשפץ את המטבח או לבנות חדש שאלו את עצמכם איזה אופי הייתם רוצים לתת למטבח שלכם על פי האופי של המשפחה שלכם.


מטבחים – פשטות לפני הכל

כשאתם מתכננים מטבח עליו להיות פשוט ומאד נגיש ונוח. כל היתר יבוא אחר כך. יש לבחור חומרים איכותיים בלבד מכיוון שמטבח הוא מקום שעובדים בו, פותחים וסוגרים בו את הדלתות, נשפכים בו מים ושאר נוזלי בישול וכדומה. תכנון המטבח חייב לכלול את כל האלמנטים הבסיסיים ואם נשאר מקום להכניס את האלמנטים הנוספים.


מטבחים – הכנת אוכל לפני הכל

ואל תשכחו כי במקור מטבחים משמשים להכנת אוכל ולאכילתו. לכן בבואכם לתכנן מטבח חשבו על הנוחות שלכם. למשל: אם האדם העיקרי שישתמש במטבח גבוה במיוחד תכננו את גובה הדלפקים לפי מידותיו ואל תתפשרו עם מידות סטנדרטיות שנוחות לנגר. וודאו שנכנס מספיק אור למטבח וכי יש לו ניקוז טוב של נוזלים וריחות.
 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010