מטאור


אוצרות הטבע שלנו הם דבר מיוחד במינו, אשר מאפשר לנו לקבל מן הטבע מגוון רחב של חומרים שונים שממש יכולים לסייע לנו בתחומים רבים במהלך החיים ולהקל עלינו בצורה טובה מאד. חלק מהחומרים נוצרו על ידי התפוצצות של מטאורים שחדרו אל כדור הארץ. מולדובייט היא אבן שצבעה ירוק בגוון בקבוק ונראה שיש עליה פסים או בליטות שמהוות מן מוליכים או מקשרים. מקור של קריסטאל זה הוא במולדביה שבמזרח אירופה, אך מוצאה המקורי נמצא כנראה בבוהמיה שבצ'כיה. מקור המולדובייט הוא מטאור שהתרסק על פני כדור הארץ לפני כ 15 מליון שנה שגרם להתכת הרובד החיצוני של כדור הארץ. כאשר התקשתה התרכובת נוצרה אבן המולדובייט .
 
טרם "העידן החדש" וההתענינות בקריסטאלים ניתן היה למצוא את גבישי מטאור מולדובייט זרוקים על פני הקרקע והם שימשו למשחקים שונים, לקישוט וכדומה. באותה העת לא ייחסו להם חשיבות רבה, אך לאחר התעוררת הניו-אייג' והחזרה להתעניינות בקריסטאלים וההבנה שנצברה לגבי סגולותיהם היה גילוי מטאור מולדובייט ותכונותיו האנרגטיות בעל ערך רב. הגילוי כי אבן זו מכילה יכולות אנרגטיות "זרות" האמירה את מחירו מאד .
 
כמו שלכל גביש קריסטאל יש תכונות ייחודיות כך גם למטאור מולדובייט. התכונות הללו מוערכות לאחר התנסויות והבנת תדרי הצבע שלו והאכויות הגמולוגיות שלו. כמו שלכל גביש יש תכונות רשמיות וגם תכונות ייחודיות שמהדהדות באופן אישי יחד עם התדר של האדם הנושא אותו עימו, כך גם לגביש זה. אך כמו לכל גבישים הנחשבים מטאור כגון: טקטייט, גט, שונגית וכדומה גם למטאור מולדובייט יש תקופת התאמה לתדר האחר של הגביש .
 
האגדה מלמדת אותנו כי מטאור מולדובייט היא האבן החידתית מן הגביע הקדוש שממנו שתה ישו בסעודה האחרונה וכי היא נפלה מהשמיים ישירות מכתפו של המלאך לתוך הכוס. החשיפה לאבן של הגביע הקדוש נחשבה באותם ימים כמאיצה של התפתחות רוחנית וככזו המביאה מזל חיובי לאלה העונדים אותה וכן ייחסו לה סגולות ריפוי מיוחדות .
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010