לימודי תעודה


לימודי תעודה - גם בתחום העיצוב

לצד הלימודים האקדמיים, אשר נגישים היום כמעט לכל אדם בישראל, התפתחה בשנים האחרונות פלטפורמה לימודית נוספת, בה בוחרים אלפי אנשים מידי שנה: לימודי התעודה, המספקים הכשרה מקצועית בתחום עיסוק ספציפי. כיום ישנם מספר מסלולים של לימודי תעודה שנחשבים למבוקשים ביותר. כאן נדבר על כמה מהמובילים שבהם.

מדוע לבחור דווקא בלימודי התעודה?

הלימודים האקדמיים נחשבים היום לחובה עבור כל אדם, ממש כמו שהייתה תעודת הבגרות עד לפני עשור או שניים. ישראל היא מהמדינות המובילות בעולם בשיעור האזרחים האקדמאים, ולכן אך טבעי הוא שאדם המבקש ללמוד, יעשה זאת באקדמיה.

אך ישנם לא מעט מקרים בהם המסלול האקדמי הוא לא האופציה המועדפת. המסגרת האקדמית התובענית מבחינת שעות הלימוד השבועיות, העובדה שמדובר בלימודים שנמשכים שלוש שנים ויותר, מיעוט השעות המעשיות (יחסית ללימודים המקצועיים) וההתפרסות על פני מגוון רחב של נושאים – כל אלו הופכים את האקדמיה לאטרקטיבית פחות עבור אנשים רבים. מבחינתם, לימודי התעודה הם האופציה הטובה ביותר.

אז אלו לימודי תעודה הם המבוקשים ביותר כיום?

הביקוש בתחום של לימודי תעודה מושפע מאוד מהמגמות בשוק העבודה, הרבה יותר מאשר הלימודים האקדמיים. כך, מקצועות שנחשבים היום למבוקשים מאוד, יכולים להידחק לפינה בעוד שנים ספורות. ועדיין, בכל תקופה ישנם כמה תחומים שנחשבים לפופולאריים במיוחד. נכון להיום, לימודי התעודה המבוקשים ביותר הם:

• לימודי שוק ההון: אנשים רבים הבינו כבר מזמן את הפוטנציאל הכלכלי הקיים בשוק המסקרן והמרתק הזה, אליו נמשכים מידי שנה אינספור אנשים. לימודי תעודה במקצוע זה כוללים הכשרה כמנהלי תיקי לקוחות, סוחרי מט"ח וניירות ערך, אנליסטים, יועצי השקעות ועוד.

• לימודי מחשבים ותוכנה: בהתאם למגמה העולמית והמקומית, לימודי המחשבים והתוכנה הם מהמבוקשים ביותר בשוק כבר כמה שנים טובות. הקורסים המקצועיים בתחום זה כוללים לימודי שפות תכנות, טכנאי מחשבים, מדעי המחשב, עיצוב גרפי, בדיקת תוכנה ועוד

• לימודי אינטרנט: לפני כעשור, תחום זה היה נכלל תחת לימודי המחשבים, אך כיום זהו תחום עצמאי ונפרד, אשר הביקוש אליו רק הולך ועולה בכל רגע. לימודי תעודה בעולם האינטרנט כוללים קורסים בשיווק מקוון, רשתות חברתיות, מסחר אלקטרוני, בניית וניהול אתרים, קידום אתרים ועוד

• עיצוב: כל מקצועות העיצוב זוכים בשנים האחרונות לעדנה של ממש, גם באקדמיה וגם בבתי הספר להכשרה מקצועית. כיום תוכלו למצוא אלפי סטודנטים אשר בחרו בהכשרה מקצועית בתחום האופנה, עיצוב הפנים, אדריכלות, עיצוב תעשייתי ועוד.

• לימודי רפואה משלימה ואלטרנטיבית: עולם הרפואה המשלימה הרים ראש לפני שנים לא רבות, והוא כאן כדי להישאר. אנשים רבים בוחרים לפנות דווקא למטפלים האלטרנטיביים על פני הרופאים הקונבנציונליים – מגמה שמתרחשת גם בשוק העבודה. כיום, לימודי הרפואה המשלימה ניתנים במתכונת של לימודי תעודה בלבד, מה שהופך אותם לפופולאריים במיוחד בעולם זה.

 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010