לוקרים לבתי ספר בישראל


לוקרים לבתי ספר | מאת: אביחי שמואל

שנת הלימודים החלה ומלבד ספרים, מחברות וכלי כתיבה, תלמידים רבים מצטיידים גם בלוקרים מיוחדים על מנת שיוכלו לאחסן בהם את הציוד הרב שלהם. תחום הלוקרים הוא תחום מפותח למדי בישראל, ויש לא מעט חנויות ריהוט משרדי המציעות מוצרים נהדרים. בבתי ספר רבים יש לוקרים לתלמידים ולמורים, חלקם פשוטים למדי וחלקם יפים, מעוצבים ואיכותיים יותר. בכתבה זו נפרט מעט אודות התחום המבוקש של לוקרים לבתי ספר בישראל.


מי צריך לוקרים בבתי ספר?


לרוב, לוקרים לבתי ספר מיועדים לתלמידים, אך יש גם לוקרים למורים ולאנשי צוות. בבתי ספר יסודיים יש לתלמידים פחות ציוד ולכן ניתן להסתפק בלוקרים קטנים יותר (למשל 45 על 45 על 30) ואילו בתיכונים הלוקרים הם לרוב גדולים יותר (למשל - 40 על 60 על 30). ניתן בהחלט גם להזמין לוקרים בהזמנה מיוחדת על פי המידה הדרושה לתלמיד, אך יש לוודא כי בבית הספר יש מקום ללוקרים גדולים יותר. בבתי ספר בדרך כלל בית הספר עצמו (או הרשות המקומית) מזמין את הלוקרים, לרווחת התלמידים והמורים.


לוקרים לבתי ספר בישראל


מה שמים בלוקרים?

בלוקרים ניתן לשים כל דבר כמעט - מחברות, ספרים, כלי כתיבה, אטלס, כדורגל או כדורסל, ציוד כללי ואפילו מחשב נייד או ציוד יקר ערך. לוקרים איכותיים חייבים להיות חזקים ועמידים מפני חבלות וסוגים אחרים של ונדליזם. הדבר החשוב ביותר הוא שבעל הלוקר ידע שהציוד הנמצא בו יהיה בטוח, ממש כמו בכספת. ישנם גם לוקרים שיש להם תוספת של חריץ למכתבים וחומר לימודי (סוג זה מתאים יותר למורים), אך רוב הלוקרים הם אטומים לחלוטין וניתן לפתוח אותם בעזרת מפתח או באמצעות קוד אישי.

רצוי שהקוד האישי יימסר באופן ישיר ואישי לתלמיד או למורה על ידי נציג החברה המתקינה את הלוקרים. יש כמובן חשיבות למיקום של הלוקר בבית הספר, לגודל של הלוקר, לאיכות שלו ולעמידות שלו. ככל שהלוקר הוא איכותי יותר, עמיד יותר וגדול יותר, כך מחירו יהיה לרוב גבוה יותר. רצוי שאת ההתקנה של הלוקרים תבצע חברה מקצועית העוסקת בתחום אשר יש לה מוניטין וניסיון רב.


המלצה שלנו - ריהוט משרדי בהזמנה אישית

לסיכום, ניתן להתקין בבתי ספר לוקרים מכל מיני סוגים ובמגוון גדלים, הן לתלמידים והן לצוות ההוראה. את הלוקרים רצוי לרכוש מחברה מקצועית המתמחה בתחום אשר יש לה ניסיון לא רק בלוקרים לבתי ספר אלא גם בהתקנת לוקרים למקומות נוספים (מכוני כושר, בריכות, מקומות עבודה ועוד). וכמובן - גם למחיר של הלוקרים יש חשיבות ורצוי לבצע סקר שוק מקיף לפני רכישה של לוקרים רבים על מנת לחסוך בעלויות ככל הניתן.

 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010