אחסון אתרים


אחסון אתרים הינו חלק הכרחי במהלך הקמת אתר אינטרנט. אם החלטתם שברצונכם לבנות אתר משלכם, בנוסף לקניית דומיין (שם האתר) תצטרכו גם לאחסן את האתר שלכם על גבי שרת אינטרנט ייעודי. שרת אינטרנט הינו שרת שמקושר לאינטרנט באופן קבוע, יש לו גיבוי כל הזמן לכל המידע שיש בו וגם מאובטח מפני הפסקות חשמל. אתם חייבים שרת אינטרנט לאחסון האתר שלכם כדי לקשר אותו עם רשת האינטרנט.

אחסון אתרים בעצם מתייחס לאחסון של כל הקבצים המכילים את המידע שיהיה באתר כמו תמונות, טקסטים, סרטונים ומידע נוסף שאינו נראה לעיני הגולשים והוא התכנות של האתר בדפי html, ותוספות והגדרות נוספות כמו קישורים, מידע המיועד למנועי חיפוש והגדרות אחרות.


מאפייני אחסון אתרים

ישנן חברות רבות לאחסון אתרים בארץ ובחו"ל המציעות חבילות שונות המתאימות לכל סוג של אתר. עוד לפני שבונים את האתר מומלץ ליצור קשר עם חברת אחסון אתרים ולברר מהו האחסון הנכון מבחינתכם. כדאי לכם לדעת מהי התעבורה שתם צופים לאתר בתחילת דרכו ובהמשך הדרך. האם תצטרכו שרתים מאובטחים לאתרים מסחריים כדי להציע מגוון של מוצרים או שירותים בתשלום? חברות הסליקה של כרטיסי האשראי מחייבות כל אתר מסחרי באחסון האתר על גבי שרתים מאובטחים במיוחד לעניין.

כמו כן, כדאי לכם לדעת באיזו שפה תרצו לבנות את האתר שלכם והאם תרצו בנוסף לאחסון גם ממשק ניהול אתר ידידותי למשתמש, כדי שלא תצטרכו לערוך דפי html לכל שינוי קטן שתרצו לעשות באתר.

בנוסף על אחסון האתרים עצמו, חברות אחסון אתרים מציעות בד"כ גם שירותים של שרתי אי מייל, שירותים של אחסון ושמירה של בסיסי נתונים רבים ומגוונים ואף תכנותים מותאמים אישית לצרכי בעלי האתר.


איך מאחסנים את האתר

לאחר שבחרתם את חברת אחסון אתרים לעסק שלכם, תתבקשו להעביר את הגדרות ה-DNS של הדומיין שלכם להגדרות שהם יספקו לכם. בקצרה, DNS הינו פרוטוקול ההופך כתובות מספריות, כמו הכתובת המספרית של השרת שלכם, הידועה בכינוי IP, לכתובות מילוליות שכולנו מכירים והן www.domain.net.il.

לאחר שהגדרתם את ששם הדומיין שלכם יהיה משוייך לשרת ע"פ ה-DNS שקיבלתם, ישנו זמן המתנה שלא עולה על 48 שעות ואז האתר שלכם בעצם מחוברים לרשת האינטרנט והאתר שלכם פעיל. כל מי שיקליד את כתובת האתר שלכם יוכל לראות את כל הדפים שבניתם כבר.


האם אחסון אתרים מספיק כדי שיהיה לי אתר?

בניית אתר כרוכה בתכנות של דפי האתר בצורה שבה הם יקראו ע"י דפדפני האינטרנט. כיום ישנם ממשקי ניהול רבים וטובים שהידועים בהם הם ג'ומלה, דרופל, ווורדפרס, המאפשרים לכל אחד ליצור אתר נאה לעין, ברור למשתמש וקל לתפעול ע"י בעל האתר.

כדאי לכם לוודא עם חברת אחסון אתרים שלכם מהם ממשקי הניהול בהם החברה תומכת ועליהם תוכלו לבנות את האתר שלכם בקלות רבה יחסית.

את התוכן של האתר שלכם חברת אחסון האתרים לא מספקת וגם את הקידום המהיר במנועי חיפוש היא לא יכולה להבטיח. חברת אחסון האתרים ממונה לספק לכם שרתים שיוודאו שהתוכן שלכם, המוצרים שלכם ודפי האינטרנט שלכם יוגשו לדפדפני אינטרנט בצורה חלקה ומהירה.

ישנה חשיבות רבה לטעינה מהירה של האתר שלם בדפדפני אינטרנט וכל גולש יודע עד כמה זה מתסכל לחכות הרבה זמן לאתרים שיטענו. חברת אחסון אתרים יכולה להציע לכם מגוון דרכים לקצר את זמן טעינת האתר, כך שהקבצים הקלים יחסית כמו טקסטים וגרפיקה קטנה ופשוטה (לוגואים ואייקונים) יעלו ראשונים ורק אחר כך להגיש לגולש סרטונים או קבצים כבדים יחסית אחרים.

 
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010