אבחון לקויות למידה


אבחון לקויות למידה – לילדים ולמבוגרים כאחד !

אי אפשר כלל להתעלם מן העובדה, כי קשת רחבה ביותר של אנשים, מכל הגילאים ומכל המינים, סובלת מן הליקוי ההתפתחותי המכריע אשר ידוע בשם ליקוי למידה. ובכן, חשוב מאוד לציין, כי ביכולתו של ליקוי זה לפגוע קשות בהרגלי הלמידה ובתוצאות שלהם בעבור מי שסובל מהם. יחד עם זאת, הודות לשיטות אבחון לקויות למידה ייחודיות ומתקדמות, כל מי שסובל מהליקוי יוכל לקבל את הטיפול הטוב ביותר עבורו, ולמזער באופן ניכר את הנזקים שגורמים אותם ליקויים לאנשים אשר סובלים מהם .

על הקשר בין ליקוי למידה לאבחון שלהם ועוד

ברמה המילולית, אבחון לקויות למידה הינו נגזרת ישירה לבעיה הכוללת של לקויות למידה. ברמה המעשית, אבחון לקויות למידה הינו אבחון ופתרון כולל ומלא אשר המטרה שלו הינה לסייע לאנשים אשר סובלים מליקוי למידה אשר פוגע אפילו בהרגלי למידה בסיסיים (שלא לדבר על מתקדמים). לעומת זאת, באמצעות תהליך של אבחון לקויות למידה מתאים, כל בעל ליקוי יוכל לתפקד וללמוד ככלל האדם .

לקות למידה הינה לקות התפתחותית אשר 'חייבת' באבחון !

כאשר אומרים לקות למידה, הכוונה הינה ללקות התפתחותית כמו כל לקות אחרת (נפשית או גופנית), ולקות אשר פוגעת באופן ישיר בהרגלי למידה יסודיים ובסיסיים כמו קריאה, כתיבה, ביצוע פעולות חישוביות ועוד. כתוצאה מליקוי זה, במשך שנים, אנשים רבים סבלו מן השלכותיו, וזאת מבלי שהיו ברשותם כלים ואמצעים להתמודד עימו. בפועל, זו בדיוק המטרה של אבחון לקויות למידה – לאבחן את הליקוי, לנתח אותו וללמד את בעל הליקוי כיצד להתמודד עימו .

מומלץ לערוך אבחון לקויות למידה מוקדם ככל האפשר

לרוב, אבחון לקויות למידה הינו אבחון שיש לערוך כתוצאה מ'הופעתם' של תוצאות לימודיות עגומות ביותר, חוסר יכולת להתמודד עם מטלות פשוטות ועוד. יחד עם זאת, אבחון לקויות למידה חייב לבוא לידי ביטוי מוקדם ככל האפשר, וזאת למען התמודדות אפקטיבית יותר מול הליקוי. במילים אחרות, אבחון לקויות למידה חייב לבוא לידי ביטוי מוקדם ככל האפשר וללא כל דיחוי .
עבודות מעצבים
 
© כל הזכויות שמורות ל DesignTips - טיפים בנושא עיצוב פנים ועיצוב בכלל 2009-2010